100g

Dorina Ledena

Млечно чоколадо со ледено полнење

Состојки

Шеќер, какао маса, растителна маст (палма, кокос), декстроза, какао путер, млечна маст, емулгатор соја лецитин, природни ароми (ментол, лимон), аромa.
Чоколада содржи какао делови мин. 50%.
Можe дa содржи лешници и глутен.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2330 kJ / 557 kcal
Масти (g) 34,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 26,0 g
Јаглени хидрати (g) 57,0 g
од кои шеќери (g) 56,0 g
Протеини (g) 2,8 g
Сол (g) 0,00 g