50g

Dorina Kolumbo

Најслатко млечно чоколадо со додаток на мед и лешник

Состојки

Шеќер, полномасно млеко во прав, какао маса, какао путер, лешник 6,4%, мед 2.5%, емулгатор соја лецитин, беланац во прав (јајца), арома, средство за згуснување Е 413.
Млечна чоколада содржи: мин. 28,5% какао делови, мин.19% суви материи од млеко.
Можe дa содржи глутен.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2218 kJ / 530 kcal
Масти (g) 30,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 16,0 g
Јаглени хидрати (g) 57,0 g
од кои шеќери (g) 55,0 g
Протеини (g) 7,3 g
Сол (g) 0,17 g